Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28247
Stary 17.09.2014, 21:32
Sprawiedliwość nie występuje w żadnym systemie gospodarczym, ani w żadnej doktrynie politycznej. Quasi system równościowy proponowano wymyślając egalitaryzm, który jak wiele odnóg liberalizmu trafił na śmietnik historii.

Od nikogo nie wymagam żadnej równości. Ba, nawet nie chciałbym żyć w ustroju, gdzie każdemu dzieli się pospołu.

Wystarczyłoby mi średnio bogate społeczeństwo, z dużą dozą wolności społeczno-gospodarczej, gdzie instytucja państwowa strzegłaby bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Tyle i aż tyle.