Kamil_mchw napisał(a):

witam,
czy mógłby ktoś mi napisać funkcję do exela żeby ładnie się policzyło?
http://www.ogrzewnictwo.pl/uploaded/...bulla_wzor.png
f(x) = A4 * 5,4(-3) * A4(3-1) * 4(-A4/5,4)(3)
A4 to pole z exela, nawiasy to potęgi, na końcu równania podwójna potęga.
Walczyłem przez 2 godz. ale nie udało się... 16lat temu w szkole to miałem i się zapomniało :/
Z góry dziękuje
|
=A4*POTĘGA(5,4;-3)*POTĘGA(A4 ;3-1)*POTĘGA(4 ;-POTĘGA(A4/5,4;3))
Spróbuj tak.