hubert.fan napisał(a):

|
Jaki niekomunistyczny ? Dogadali się między sobą i tyle.
|
A Ty myślisz że komuniści chcieli oddać władzę? im to nawet przez myśl nie przeszło.
Cytat:
Jaruzelski wcale nie chciał oddawać władzy. Wyobrażał sobie rządzenie z opozycją jako chwiejną równowagę, w której ma pakiet kontrolny. Na przełomie 1988 i 1989 r. miał taki plan: rozwiązujemy Sejm, robimy nowe wybory z udziałem opozycji, wygrywamy wybory, ale opozycję dopuszczamy do współodpowiedzialności. I rządzimy dalej.
http://wyborcza.pl/alehistoria/1,138...ie_komuny.html
|
Nie chce tutaj oceniać czy Okrągły Stół był dobry czy zły ale gdyby nie tamtejsza "gruba kreska" to dzisiaj administratorowi forum mówisz "panie towarzyszu".