Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28185
Stary 11.09.2014, 22:43
FraMat, prawda jest, ze jest niszowa grupa imigrantow do Polski, ale jest ona stosunkowo swieza, gdyz poczatek jej naplywu datuje się na okolice wejscia Polski do UE, a nasilenie tej imigracji przypadlo na szczegolny czas poczawszy od nastania kryzysu gospodarczego, ktory calkiem mocno uderzyl we Francje (lekkie zmniejszenie socjalu, wydluzenie standardowego tygodnia pracy, czy nawet protesty "pokolenia 1000 euro", ktore w duzych miastach domagalo się lepszej placy dla mlodych ludzi), co raczej nie trafialo w informacjach do Polski.

Jeśli chodzi o pracownikow z Francji to gro owszem pochodzi z firm matek tj. Michellin, czy grupa PSA, ale znam tez przypadki polsko-francuskich rodzin, gdzie dzieci wybraly Polske na miejsce swojej pracy, czy nawet zwyklego, szarego paryzanina, ktory majac do wyboru ochlapy w kraju wybral kariere w Polsce. Tak naprawdę dla sredniej kadry, o ktorej wspomniales Polska jest calkiem niezlym rynkiem do zatrudnienia, gdyz w niektorych sektorach nie odbiegamy tak razaco w placach wzgledem przykladowo takiej Francji.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 11.09.2014 o godz. 22:45.