Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28156
Stary 10.09.2014, 22:20
wiesniak84 napisał(a):Wyświetl post
Ogolnie to od kiedy o zamoznosci kraju swiadczy PKB per capita?
Nigdy. Wbrew pozorom najbardziej miarodajne są wskaźniki rozwoju społecznego pokroju HDI, MPI, czy BCI. Pokazują one zarówno poziom ekonomiczny, ale też kulturowo-społeczny ludności w danych państwach. Niby sukcesywnie pniemy się w góry, ale jest to wciąż 3, bądź 4 dziesiątka tych rankingów. Do żelaznej dwudziestki wciąż sporo brakuje.

FraMat napisał(a):Wyświetl post
Bzdety.
Ja tam wolę na razie zarabiać we Francji. I jeżdżę tam kilka razy w roku na delegację.
Choć rzeczywiście Francuzom żyje się teraz trochę trudniej niż kilka lat temu to i tak ich kryzys jest naszą super koniunkturą.
I żaden z Francuzów, z którymi rozmawiałem o warunkach pracy i płacy w Polsce nie chciał sie ze mną zamienić.
Pewnie z jakimiś głupkami gadam.
Nie do końca się z tym zgodzę. Osobiście znam kilku Francuzów, którzy zamienili życie u siebie w kraju, czy w Europie Zachodniej na Warszawę. Kupili domy, czy apartamenty i nie narzekają na pensję w naszym kraju. Oczywiście nie jest to szerokie grono, a raczej kadra menadżerska i pojedyncze stanowiska dyrektorskie w międzynarodowych korporacjach, ale trend, choć jeszcze niszowy to występuje.

Wystarczy spojrzeć na to kto wynajmuje penthousy, apartamenty, czy domy w lepszych dzielnicach z czynszami rzędu 1500 euro+. Głównie cudzoziemcy.

Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Te sondaże to można sobie wsadzić... One są po to, żeby nikt po wyborach nie powiedział, że jakim cudem wygrało PO. Bo nadchodzi dzień wyborów i nikt nie może powiedzieć, że coś jest nie tak gdy wygrywa platforma bo przecież cały czas w sondażach prowadzili albo była wyrównana walka z PiS. Zauważcie, że w tych sondażach PO zawsze spada, im zawsze poparcie maleje i nagle nowy sondaż i znowu mają równo z PiSem albo więcej. Bardzo ciekawe to jest. Do tego Sienkiewicz czy inny pies, już nie pamiętam, mówi, że według CBOSu PiS miał 43% w sondażu - kiedy i gdzie był taki sondaż pokazany?
Afera goni aferę, PO leci w sondażach ale a to Tusk odejdzie a to mucha pierdnie i znowu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jest triumf.
Do tego ciągłe pomijanie Ruchu Narodowego. Przecież oni mają około 1-2% poparcia a w tych sondażach - chociażby ten wrzucony dwa posty wyżej - bardzo często się ich nie uwzględnia. Były też sondaże gdzie pokazano poparcie dla jakichś śmiesznych partii typu Zieloni a w tym samym sondażu nie było RN. Czy ktoś wierzy, że Zieloni mogą mieć większe poparcie od RN.
I jak tu wierzyć w takie gówno, i jak na takim czymś można opierać jakieś tezy i wysnuwać opinie. Panie emj wstydź się.
Nie wiem czego mam się niby wstydzić skoro te sondaże komentują wszyscy od lewa do prawa włącznie z Karnowskimi, Ziemkiewiczem, czy nawet Semką, który owe wydarzenia włącznie z "efektem Tuska" nazywa momentem zero w polskiej polityce. W tym roku jest to drugi z momentów w polskiej polityce po aferze taśmowej, po którym dochodzi do przetasowania na scenie politycznej i należy to dokładnie prześledzić.

Po aferze taśmowej doszło do konsolidacji na "prawicy" oraz częściowego zjednoczenia na "lewicy".
Teraz z "efektem Tuska" związane jest jednoczenie centrum i powrót do korzeni Platformy z silnym zaangażowaniem samorządów (powrót Dutkiewicza i Karnowskiego).
Ostatnio edytowane przez emj10 : 10.09.2014 o godz. 22:34.