Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28093
Stary 03.09.2014, 21:37
wiesniak84 napisał(a):Wyświetl post
OK ale jak ta dzietnosc Twoim zdaniem ma sie poprawic? Jesli faktycznie te benefity zostana dla Polek w UK ukrocone to tak jak mowisz nie bedzie im sie oplacalo rodzic ale dalej nie bedzie im sie oplacalo rodzic w Polsce.
Czy dalej będzie się opłacało rodzić w Polsce? Oczywiście, że nie. Jednak na Wyspach też przestanie się to opłacać jeśli obetną socjal imigrantom, a znam z autopsji dwa świeże przypadki, że dziewczyny urodziły w Szkocji wyłącznie dla socjalu, choć równie dobrze mogły już wrócić do Polski, gdzie miały wyszykowane domy.

Kwestię dzietności kilka razy opisywałem w tym temacie w postach nazywanych slangowo "ściana tekstu", więc nie będę kolejny raz opisywał metod wpływania na wskaźnik dzietności.

Natomiast na czym opieram to, że dzietność w Polsce poprawiłaby się, gdyby do Polski wrócił osoby, które z niej wyemigrowały w ciągu ostatnich 10 lat? Wyłącznie na statystyce, z której wynika, że Polki, które wyemigrowały na zachód rodziły więcej dzieci ze względu na:
a) lepszą sytuacją materialną
b) lepszy socjal
c) niższą średnią wieku imigrantów względem autochtonów

Opierając się na danych eurostatu można znaleźć taki cytat i taki wykresik.
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/sta..._statistics/pl

Cytat:
Z analizy struktury populacji stałych mieszkańców według wieku wynika, że w całej UE-27 populacja cudzoziemców była młodsza niż populacja obywateli. Podział cudzoziemców według grup wiekowych wskazuje, że w porównaniu z obywatelami większy odsetek stanowią stosunkowo młode (od 20 do 46 lat) osoby dorosłe w wieku produkcyjnym (zob. Wykres 8). W 2011 r. mediana wieku dla całej ludności UE-27 wynosiła 41,2 lat, natomiast mediana wieku cudzoziemców mieszkających w UE – 34,7 lat.



sambo napisał(a):Wyświetl post
emj - Twoje kalkulacje nie biorą pod uwagę jednej sprawy. W Polsce nie ma murzynów - więc jak to sobie wyobrażasz? Że inseminacja nastąpi w UK i przylecą do Polski czy jak?

Natomiast Twój odbiór tej sprawy widzę, że nie bierze prawdziwych intencji płemieła. Chyba nie sądzisz, że jego ideą było pozostawienie UK w UE i zwiększenie dzietności w Polsce? No proszę Cię....

Nie pisz tylko proszę jeszcze, że to realizacja obietnicy wyborczej, że młodzi Polacy będą wracać z emigracji
Sambo to nie murzynskość, a biologia. Dzieci nie rodzą 60-latki, które zostały w Polsce, a kobiety w wieku 20-50 lat, które w istotnej części wyemigrowały z kraju

Nie wiem kto to płemieł, ani co przyświecało idei pozostawienia UK w UE, natomiast możliwą decyzję Camerona traktuję jako światełko w tunelu dla ultrasocjalnej Europy. Przedstawiłem ciąg wydarzeń, który może zazębiać się w całość, ale nie musi.

Młodzi Polacy jak widać przez moment zaczęli wracać z emigracji, ale w ostatnich latach znowu wyemigrowali i liczby pokazują, że nie tak dużo brakuje do szczytów emigracji za rządów PiS-u. Nie sądzę, aby ta decyzja w dużej mierze wpłynęła na jakieś obietnice wyborcze, czy zachęciła Polaków od strony politycznej, czy ideowej do powrotu do domu. Tych co opierali swój byt za granicą na socjalu zmusi do powrotu gorsza sytuacja finansowa co miało już miejsce, gdy widzieliśmy masowe powroty z Islandii, czy Irlandii, które mocno borykały się z kryzysem gospodarczym. Mnie osobiście do powrotu na stałe do kraju kusi chęć ustatkowania się, ale każdy ma swoje priorytety
Ostatnio edytowane przez emj10 : 03.09.2014 o godz. 21:48.