Wyświetl pojedynczy post
yeti777
Member
 
Od: 05.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1317
Stary 31.08.2014, 18:23
Kocur napisał(a):Wyświetl post
1. Metro - pomysł teoretycznie realny ale obecnie planowany przebieg trasy faktycznie z dupy - pokrywa się z planowaną linią tramwaju więc po jakiego grzyba
Co do tramwajów, to nie się w pełni nie zgodzę - metro idzie rzeczywiście podobnie jak tramwaje (Huta-Cetrum, Bronowice), ale jednak inaczej (na zachodzie wzdłuż Armii Krajowej, na wschodzie zahacza o duże osiedla, które tramwaju nie mają.

Co nie zmienia faktu, że uważam że pomysł z metrem jest nietrafiony - Kraków jest już miastem zabudowanym, ta inwestycja jest zbyt kosztowna. Zobaczcie, jak metro wygląda w wielu krajach Europy Zachodniej - w centrum pod ziemią, a dalej na powierzchni. Dlaczego? Bo jak je budowali, to miasta nie były jeszcze tak zabudowane.

Chcieli budować metro, to było to robić w latach sześćdziesiątych, teraz to po ptokach. Niech inwestują w tramwaje.

btw słyszeliście, że tramwaj na Mistrzejowice ma iść przez Meissnera? Widzieliście zrobiony rozjazd przy okazji robienia Mogilskiej i Jana Pawła? Ja nie. Oto jak nasze miasto działa ;p
Odpowiedz cytując