Wyświetl pojedynczy post
cash_X
Senior Member
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7853
Stary 28.08.2014, 14:05
Siemion napisał(a):Wyświetl post
Jakby tylko marketing działał to firmy nie musiałyby zatrudniać innych kadr i opierałyby wszystkie działania na reklamie i marketingu. Wszystkie segmenty spółki, od Rady Nadzorczej po dział sprzedaży, marketingu, administracji etc., kadrę, trenerów i piłkarzy muszą działać sprawnie w kooperacji ze sobą, wtedy odnosi się największe sukcesy.

Podpisaliśmy już jakiś czas temu umowę z UFA Sports. Ktoś z was zauważył żeby w działaniach promocyjnych klubu coś się zmieniło? Oprócz podpisania umowy z Totolotkiem? Dalej te same plakaty na mieście, podobne spoty reklamowe od czasu do czasu + vouchery rozdawane za paczkę zapałek.
U nas wystarczy, żeby RN nie przeszkadzała, wyniki póki co są, więc czego brakuje? Właśnie sprawnego marketingu.

Plakaty i spoty już nie działają, bo ludzie nie wierzą w ogłoszenia, a vouchery? Skoro rozdają coś za darmo, to znaczy, że to jest kiepskie. Większość ludzi myśli takimi kategoriami, a nawet jeśli ktoś z takim voucherem przyjdzie na mecz, to w większości przypadków już nie wróci, gdy będzie musiał zapłacić. Teraz ludzie nie mogą być już tylko odbiorcami akcji marketingowych, musza w nich uczestniczyć, muszą czuć, że mają na nią wpływ.

Przykłady? Proszę bardzo.

Wiślacki sklep z pamiątkami przynosi mizerne dochody, co UFA robi, żeby zachęcić ludzi choć do tego, żeby do tego sklepu zajrzeli? Wystarczyłoby ogłosić konkurs na projekt wiślackiego gadżetu, motywu na koszulke, gdzie głosuja kibice. Najlepszy projekt wygrywa, klub ponosi znikome koszty, a sprzedając takie gadżety moze potem zyskać.
Odpowiedz cytując