|
Alan nie powinien grać na środku obrony - to nie jest jego pozycja i dużo tam traci. Podobnie jak Dudka na DP. Największa bolączka to praktyczny brak alternatyw na boki defensywy, a wszyscy piszą o środku. Dlaczego tak uważam? Ano ponieważ jesienią 2013 faktycznie duet Głowa-Jovanovic był najlepszy w lidze, a opcje zapasowe były kiepskie. Natomiast obecnie Arek obniżył znacznie loty, Dudka średnio raz na mecz doprowadza do bardzo groźnej sytuacji dla rywala. Za to Sadlok i Burliga grają na bokach fantastycznie. Ich zmiennikiem nominalnym będzie pewnie Dudka (bo wątpię w przeskok tu juniora, czy powrotne przesunięcie Guerriera), a na środek przejdzie Czekaj. I mniej się obawiam Czekaja na środku przy ogarniętym Głowackim, niż Dudki na boku flanki. Straci na tym ofensywa (gramy bez skrzydeł), straci defensywa (wolny Darek).
|