Nie bardzo rozumiem dlaczego warunek pierwokupu miałby być jest zaporowy.
Oczywiście że nie ma to nic wspólnego z racjonalnym budowaniem drużyny, ale nam brakuje napastnika już .... a
nie stać nas na zakup a nawet opcje pierwokupu Stępińskiego.
Proste.
Jaka jest inna opcja

? Gramy tym co mamy, a mamy niewiele.
Ja wolałbym jednak dobrego napastnika na rok niż w ogóle ....
i tu jedyna kwestią do dyskusji jest
czy nasi juniorzy są słabsi od Stępińskiego?.
Tego nie jestem pewien !