Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68534
Stary 20.08.2014, 18:15
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Fajnie by było jakby inni młodzi piłkarze też dostawali szansę bez liczenia na kontuzję kolegi.

Taka ciekawostka - w tym sezonie w ciągu 5 meczy w lidze np w Legii dostało szansę 11 młodych piłkarzy co nie przeszkadzało im zgromadzić 10 punktów. Lech wprowadził 6 młodych juniorów w 5 meczach. (Za NC+)

My raptem 2 - Uryga i Zając. A przecież mamy jednych z najlepszych juniorów, jeśli nie najlepszych - mistrzów Polski za poprzedni sezon. I co na to "sparciały" Franio? Inni mając bogactwo na ławce jak Legia zawsze wpuszczą w lidze 1 czasem 2 juniorów w pierwszej 11. My mając pustki na ławce.. nie robimy w meczu nawet żadnych zmian... bo po co? Jeszcze młody by wszedł i pograł.

Oj ten Smuda jest nie reformowalny. Tak jak Szatałow w Łęcznej. Im starszy zespół tym lepszy. Im mniej zmian tym lepiej... a taki Głowacki 36 lat i kilku po 30 w jedenastce...

Legia robi dokładnie to samo co my gdy walczyliśmy o LM 3 lata temu, czyli całkowicie olała ligę. Na starciem sezonu my też z Koroną zagraliśmy w całości zmiennikami.

ja bym aż tak nie dramatyzował,

pamiętajmy o tym że jedni z najlepszych z Finału CLJ - czyli Kościelniak i Kamiński poszli na wypożyczenie, kolejny Żemło, logiczne że nie wygryzie ze składu ani Głowackiego, ani Dudki ( Czekaja już prędzej). A rotacja obrońców jest bardziej niż niewskazana.

Lech, Kuczak to na pewno melodia przyszłości. Sam bym ich nie wstawił do 1 składu.

Też mnie boli że Smuda nie wykorzystuje wszystkich zmian, ale to jedyny moj zarzut w dniu dzisiejszym. Poza Zającem i Żemłą ( w przypadku kontuzji któregoś z obrońców) nie widzę piłkarza w naszych juniorach który ogarnąłby grę w ekstraklasie. Można i nawet trzeba dać młodym pograć po 10-15 min, ale przy 'niepewnym' wyniku wcale to nie daje gwarancji na poprawę jakości gry. Jednym słowem - Smuda przed sądem by się obronił.

a apropo wieku pierwszego składu:

Buchalik 25- Burliga 26, Głowacki 36, Dudka 30, Sadlok 25 - Uryga 20 - Jankowski 24, Stillić 27, Garguła 33, Boguski 30 -Brożek 31 + Sarki 27, Zając 19, Guerrier 25

średnia wieku 27,9
średnia wieku wchodzących z ławki 23,6

tragedii nie ma, a i większość chciałaby pewnie żeby Sobolewski (prawie 38 lat) dalej u nas grał.
Odpowiedz cytując