madenn napisał(a):

|
Potrzebuje informacji nt lokalizacji nowohuckich schronów. O tych najbardziej znanych jak pod Świtem wiem, chodzi mi o pozostałe...
|
Czerpnie powietrza znajdują się na pewno na os. Teatralnym i Spółdzielczym - to wiem sam od dziecka, na pewno Willowe, Na Skarpie, Handlowe. Natomiast co ciekawe schrony są połączone ze sobą. Największe to Centrum A B, C i D. Niektóre są przeciwlotnicze ale ciekawsze są te przeciwatomowe. Zwiedzałem kiedyś schron przeciwatomowy pod kinem Swiatowid przy okazji jakiejś imprezy Muzeum PRL-u. Teraz widzę muzeum wznowiło swoją działalność, proponuję żebyś pojechał do nich, na pewno wielu ciekawych rzeczy się dowiesz nt. lokalizacji - jedyne wg mnie źródło informacji.
http://www.mhk.pl/oddzialy/dzieje-nowej-huty
Nie tylko w NH sa schrony p-atomowe. Taki pamiętam na Rzeżniczej gdzie chodziłem do technikum. Nauczyciel PO urządził tam strzelnicę. Stare dzieje...