Wyświetl pojedynczy post
Kaan
Senior Member
 
 
Od: 09.2005
Skąd: NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28128
Stary 15.08.2014, 22:01
madenn napisał(a):Wyświetl post
Potrzebuje informacji nt lokalizacji nowohuckich schronów. O tych najbardziej znanych jak pod Świtem wiem, chodzi mi o pozostałe...
Czerpnie powietrza znajdują się na pewno na os. Teatralnym i Spółdzielczym - to wiem sam od dziecka, na pewno Willowe, Na Skarpie, Handlowe. Natomiast co ciekawe schrony są połączone ze sobą. Największe to Centrum A B, C i D. Niektóre są przeciwlotnicze ale ciekawsze są te przeciwatomowe. Zwiedzałem kiedyś schron przeciwatomowy pod kinem Swiatowid przy okazji jakiejś imprezy Muzeum PRL-u. Teraz widzę muzeum wznowiło swoją działalność, proponuję żebyś pojechał do nich, na pewno wielu ciekawych rzeczy się dowiesz nt. lokalizacji - jedyne wg mnie źródło informacji.

http://www.mhk.pl/oddzialy/dzieje-nowej-huty

Nie tylko w NH sa schrony p-atomowe. Taki pamiętam na Rzeżniczej gdzie chodziłem do technikum. Nauczyciel PO urządził tam strzelnicę. Stare dzieje...
Powód: sentymentalizm...
Ostatnio edytowane przez Kaan : 15.08.2014 o godz. 22:06.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując