Stadion Wisły do remontu napisał(a):
Urzędnicy ZIKiT biorą się za modernizację stadionu Wisły. Uzupełniony będzie brakujący fragment dachu, wykonawca zamontuje też specjalny podest technologiczny do odśnieżania paneli.
W lutym tego roku pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformowali, że muszą zdemontować część dachu na stadionie Wisły. Okazało się, że konstrukcja zagraża bezpieczeństwu kibiców siedzących na pierwszych miejscach trybun.
ZIKiT przystępuje do remontu
Urzędnicy dopiero w tym miesiącu postanowili zlikwidować usterkę i rozpisali przetarg na wykonawcę projektu i prac. – Wykonany ma być podest technologiczny, z którego będzie można odśnieżać, jeśli zajdzie taka potrzeba, panele dachowe – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik z ZIKiT. – Jeśli dojdzie do oblodzenia lub będzie zalegać większa warstwa ściegu, to administrator obiektu zyska możliwość odśnieżania – dodaje.
Oprócz specjalnej konstrukcji uzupełnione będą daszki, które pracownicy miejskiej jednostki musieli zdemontować na początku bieżącego roku. – Po remoncie nie będzie problemu z zacinającym deszczem lub śniegiem.
Wykonawca będzie musiał udzielić trzyletniej gwarancji na swoje prace. Roboty mają zakończyć się do końca października. Koszt prac szacowany jest na 300-400 tysięcy złotych.
Szyby do wymiany
Remontowany ma być nie tylko dach stadionu. Na swoją kolej czeka osiem pękniętych szyb. Rozstrzygnięcie sprawy komplikuje się przez spór pomiędzy firmą ubezpieczeniową obsługującą ZIKiT a budowniczym stadionu. – Jeden z drugim mówią co innego – komentuje Pyclik.
|
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sta...ontu_6583.html