Niby jakim prawem Legia miałaby wejść do LM? Odpadli bo złamali regulamin. Trybunał w Lozannie nie będzie patrzył czy Bereszynski grał 3 min czy 90, tylko na regulamin i to że zawodnik w ogóle nzalazł sie w wyjściowej 18 mimo że nie powinien. A regulamin w tym przypadku sprzyja Celtom więc komisja w Lozannie nie może podjąć innej decyzji.
Ciekawi mnie też jak miałoby wyglądać pismo odwoławcze Legii? Odwołujemy się od decyzji komisji bo Bereszyński grał tylko 3 min więc mimo że złamaliśmy regulamin to prosimy o zmianę wyroku
I cytat z Platiniego:
– Zibi, tam nie ma żadnej furtki. Nic. Regulamin nie przewiduje żadnej innej kary niż walkower. Jest nam bardzo przykro… Ponadto pamiętajmy, że to nie jest tak, że orzeka UEFA i że Platini może tym ręcznie sterować. Orzeka niezależna Komisja Dyscyplinarna .