Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7381
Stary 09.08.2014, 10:33
Matejas_ napisał(a):Wyświetl post
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie... skoro klub ma takie wsparcie ze strony miasta, nie może być mowy o tym by w takim klubie źle się działo. Wyobraź sobie, że Kraków od Wisły nie chce nic za wynajem stadnionu, a dodatkowo dostaje 3 miliony złotych za to, że stadion nosi nazwę "Durex Arena". Nie było by dobrze? Gdyby ludzie zaczeli chodzić na mecze nie tylko od święta na Legię, Lecha czy derby... czyż nie dało by się z biletów pokryć kosztów utrzymania drużyny?
To, że był jakiś szemrany deal z HGW odnośnie stadionu nie jest żadną nowością. Pisały o tym te mniej eksponowane media.
Ale to nie zmienia faktu, że Legia zarabia spore pieniądze i nie ma w tym przypadku. Na każdym kroku widać u nich pomysł na generowanie zysku. Wszystko jest temu podporządkowane, nawet sukces sportowy (mogli kupić jakiś porządnych zawodników, a ściągnęli Piecha).
My dla odmiany mamy takie mózgi, które rozpętują wojnę z kibicami nie mając żadnej alternatywy, planu B, czy nawet drogi powrotu do negocjacji.

W skrócie - w Legii są kapitaliści (w wersji polskiej, czyli niektóre kwestie śmierdzą), a u nas jest czysty PRL (i nie mam u na myśli nawet konkretnych nazwisk). Jacuś potrafi wprost powiedzieć, że może mecze nawet na pustym stadionie organizować, bo mu to w sumie lotto. Nie jego kasa.

Yossarian napisał(a):Wyświetl post
Rzeklem !
Wszyscy czujemy się wzbogaceni.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2014 o godz. 10:38.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując