@Pablo84 Polskie społeczeństwo coraz bardziej się rozwarstwia i następują podziały społeczne- coraz więcej ludzi jest tych co nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić jak i Ci, którzy zarabiają jamużnę a nie pensję(nawet Ci wykształceni), bardzo dużo absolwentów nie może znaleźć pracy
Są ludzie tacy co z niczego mogą coś zrobić i się dorobić, ale są i tacy co czekają aż państwo da im jałmużnę.
Są i tacy wykształceni którym zależy tylko na tym aby przed nazwiskiem było
inż. lub
mgr. I myślą że to wystarczy aby świat stanął otworem.
@Pablo84 Rachunek za aktualny stan rzeczy trzeba wystawić tym sejmowym s....ysynom z PO.
Cytat:
Najnowsze dane podane przez GUS (stan na koniec czerwca 2013 roku) dotyczące skali bezrobocia w naszym powiecie są po prostu przerażajce i bardzo depresyjne! Według GUS na chwilę obecną w powiecie wołomińskim bez pracy pozostaje aż
12,8 tysięcy ludzi - co daje stopę bezrobocia wynoszącą 17,2 %. Jest to najwyższy wskaźnik ze wszystkich powiatów aglomeracji warszawskiej okalających Stolicę! Dla porównania stopa bezrobocia w pobliskiej nam Warszawie wynosi jedynie 4,9 %. Czyli prawie wszyscy w Warszawie posiadają zatrudnienie. Natomiast w takim np. powiecie piaseczyńskim i pruszkowskim stopa bezrobocia wynosi tyle samo - 8,8 %.
Skąd tak olbrzymie dysproporcje jeśli chodzi o dostęp do pracy w powiatach podwarszawskich, które powinny być chyba na bardzo zbliżonym poziomie? Średnia skala ludzi bez pracy w całej Polsce jest dużo niższa niż w naszym lokalnym "Królestwie Bezrobotnych" i wynosi 13, 2%. Pytanie - dlaczego nasz powiat nie walczy jak lew w tej dramatycznej sytuacji o pozyskanie dla siebie wielkich inwestorów?
http://www.kobylkowotoiowo.pl/using-...robotnych.html
Komentarz pod tym art:
#1 Damian 2013-07-30 10:32
Nasz powiat walczy jak lew sam ze sobą o nowe budowle czyt. pomniki. Urzędnicy powiatu wołomińskiego poprostu zachowują się jakby chcieli przeczekać najgorsze a potem uciec do wielkiej polityki. Jedyne na czym się znają to na pomnikach, historii i szukaniu wrogów, dzieleniu społeczeństwa i wmawianiu im że może być lepiej. Tym wmawianiem mają grupę zwolleników a wiadomo biednym narodem łatwiej się rządzi.
|
A tutaj poczytaj sobie dlaczego.
Twierdza Wołomin: schronienie dla elity stołecznego PiS
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...olecznego.html