emj10 napisał(a):

Od 7 lat ani nie rządzę, ani nie rujnuję kraju. Widzę natomiast kto działał w przeszłości z niekorzyścią dla kraju i był to m.in. wspomniany profesor.
Fakty są takie, że sposób w jaki zorganizowano przyznawanie koncesji w 2006 roku na poszukiwania (powtarzam jeszcze raz, poszukiwania, a nie eksploatację i wydobycie) naraził nas na problemy związane z handlem owymi koncesjami. Nasze firmy też nie są święte, gdyż również PGNiG nimi handlował, więc można powiedzieć, że zamiast zmierzania w kierunku wydobycia zrobił się wyścig o to kto przejmie co ciekawsze złoża, aby je dalej upłynnić.
Podobnie ma się rzecz z umowami Jasińskiego i Pawlaka z Gazpromem. Obie były sporządzane w słusznej sprawie, ale w obu doszło do rażących przewinień. Pierwszy nie doczytał umowy i dał sobie wcisnąć suwak cenowy, który wymusili siłą Rosjanie i przez to mieliśmy przez lata wyższe ceny gazu. Natomiast drugi nie dogadał się wcześniej z KE, a poza tym nie wynegocjował usunięcia suwaka. Dopiero zrobiła to KE jakieś 2 lata temu i od tego czasu płaciliśmy już tylko trochę powyżej średniej UE.
Temat zresztą był opisywany w politycznym dziesiątki razy i można popatrzeć na komentarze, czy to z 2010, czy 2011 roku. Byli tacy co już od 2 lat chcieli eksportować gaz z USA i zrywać umowę z Rosją
|
To się nazywa wybielanie rzeczywistości.