Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 31.07.2014, 21:42. [3 kolejka] Lech Poznań - WISŁA Kraków, 3 sierpnia, godz. 18:00
VS.







Przed nami kolejne starcie w Ekstraklasie. Tym razem Wisła Kraków zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. Faworytem spotkania wydaje się być drużyna ze stolicy Wielkopolski, która w pierwszych dwóch spotkaniach zdobyła 4 punkty i zajmuje 3 miejsce. Spotkanie Lech i Wisły zaplanowano na najbliższą niedzielę na godzinę 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport HD. Wyznaczono również głównego arbitra niedzielnego pojedynku, został nim Paweł Raczkowski w Warszawy, kibice Wisły nie mają z nim dobrych wspomnień w zeszłym sezonie prowadził on trzy spotkania z udziałem Białej Gwiazdy i wszystkie zakończyły się porażkami naszego klubu. (Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków 3: 1, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0: 1, Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0)








Historia spotkań pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków:






Sezon 2007/08:


15 marca 2008, 18: 30 Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 2, Piotr Brożek 40 (s) – Marek Zieńczuk 14, Paweł Brożek 70.

Sezon 2008/09:

5 kwietnia 2009, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 1, Semir Stilić 82 – Peter Singlar 51.

Sezon 2009/10

18 października 2009, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 0, Robert Lewandowski 60.

Sezon 2010/11

31 października 2010, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 4: 1, Dimitrije Injac 52, Siergiej Kriwiec 67, Semir Štilić 80 (k) , Mateusz Możdżeń 90 - Paweł Brożek 49

Sezon 2011/12

9 września 2011, 20:30. Lech Poznań – Wisła Kraków 0: 1, Dudu Biton 25.

Sezon 2012/13:

4 maja 2013, 18: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 0, Łukasz Teodorczyk 45.

Sezon 2013/14:

Runda zasadnicza: 6 grudnia 2013, 20: 30, Lech Poznań – Wisła Kraków 2: 0, Luis Henríquez 56, Gergő Lovrencsics 82.
Runda finałowa: 25 kwietnia 2014, 20:30 , Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0, Łukasz Teodorczyk 7, Alan Uryga 11 (s), Kasper Hämäläinen 78.







Jak pokazuje powyższa historia ostatnich spotkań pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków, ciężko przychodzi nam zdobywanie punktów w Poznaniu?
Ostatnio pełną pulę zainkasowaliśmy w 2011, wtedy też strzeliliśmy ostatnią bramkę…, Co chyba trzeba pozostawić bez komentarza.








Z obozu rywala.





Lech do spotkania z Wisłą przystąpi po czwartkowym boju w Lidze Europy z islandzkim Stjarnan. Pierwsze spotkanie poznaniacy rozgrywają na wyjeździe, co może przemawiać dodatkowo na korzyć podopiecznych Franciszka Smudy. Czy będzie to jednak plus w niedzielnej konfrontacji okaże się po meczu. Jak co roku cel w Poznaniu jest taki sam, awans do fazy grupowej LE oraz walka o mistrzostwo kraju. Oba cele, będzie Kolejorzowi ciężko zrealizować. Powodem, przez który tak twierdzę jest przede wszystkim zbyt szczupła kadra do rywalizacji na dwóch frontach, a jeżeli dorzucimy do tego zmagania w Pucharze Polski, to może z tego wyjść mieszanka wybuchowa – tyle, że z negatywnym skutkiem.

Trzeba przyznać, że Lech z wysokiego pułapu zaczął ligowe rozgrywki gładko i bez większych kłopotów aplikując gliwiczanom cztery bramki. W ostatniej kolejce podopieczni Mariusza Rumaka zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1. Trochę gorzej rozpoczęli zmagania na arenie międzynarodowej przegrywając pierwsze spotkanie z zespołem Nőmme Kalju 1:0. Starty jednak zostały odrobione z nawiązką w rewanżowym spotkaniu i poznaniacy awansowali do kolejnej rudny.








Piłkarze Lecha Poznań pod lupą TWSD.





Skład Lecha jakoś specjalnie się nie zmienia przez ostatnie sezony, co prawda prawie w każdym okienku ktoś odchodzi, ale na jego miejsce od razu pozyskiwany jest nowy zawodnik. Przeglądając kadrę poznaniaków, jest kilka nazwisk, które przykuwają naszą uwagę. Dostępu do bramki naszych rywali strzegą na zmianę Jasmin Burić oraz Krzysztof Kotorowski, – który mimo swojego wieku, gdy tylko pojawia się na murawie jest pewnym punktem defensywy Kolejorza. Pewnym punktem obrony jest również Hubert Wołąkiewicz. Lech dysponuje również mocną drugą linią do Łukasza Trałki, Kaspera Hämäläinena oraz Szymona Pawłowskiego dołączył ostatnio młody Darko Jevtić. Szansę pokazania się dostają również młodzi zawodnicy tacy jak Linetty czy Kowancki. W linii ataku pewne miejsce ma Łukasz Teodorczyk, ale po piętach depcze mu strzelec trzech bramek w tym sezonie Ubiparip, który może już niedługo na stałe zastąpić Teodorczyka, bo ten ma oferty transferowe m.in. z Włoch. Na razie zagadką jest nowo pozyskany Muhamed Keďta o jego formie przekonamy się podczas niedzielnego spotkania.








Wieści z Reymonta.




Zarząd naszego klubu zaskakuje nas kolejnymi fascynującymi pomysłami. Po kampanii jak to nasz klub szanuje wszystko i wszystkich oprócz swoich kibiców, teraz przyszedł czas na większe przedsięwzięcie! Organizacja sprzedaży biletów do Poznania, nie ma w tym nic dziwnego, bo Jacek Bednarz ma już w tym doświadczenie – organizował już wyjazd do Łęcznej, ale tym razem zafundował Kibicom wyjazd z atrakcjami. Uwaga! Odbiór biletów na niedzielny mecz będzie miała miejsce w… Poznaniu! Co tu komentować, po prostu brak słów. Drugą kwestią, którą poruszę w tym wątku jest nieudolność wprowadzenia zmian w systemie biletów, który odmówił posłuszeństwa już w podczas pierwszego testu.






SKWK wystosowało list otwarty do przewodniczącego RN – Mirosława Pawełczyka.

SKWK napisał(a):




‘’ Szanowny Panie,

Zwracamy się do Pana, jako do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków Spółki Akcyjnej. Jest Pan głową organu nadzorującego działania zarządu naszego klubu i z tego powodu jesteśmy zobligowani, jako przedstawiciele kibiców Białej Gwiazdy do zadania Panu kilku ważnych pytań.

W piątek na konferencji prasowej udzielił Pan w imieniu Rady Nadzorczej poparcia dla działań zarządu spółki, czyli de facto wszystkich czynów Jacka Bednarza. Nie mamy zamiaru wchodzić w kompetencje organu, który Pan reprezentuje, tym niemniej jesteśmy ogromnie zdziwieni zaistniałą sytuacją.

Klub piłkarski to przedsiębiorstwo, które powinno na siebie zarabiać. Jacek Bednarz jako prezes Wisły otwarcie mówi o problemach, jakie na chwile obecną trapią Wisłę, obiecuje, że za rok wyjdziemy na prostą. My, jako kibice Wisły Kraków nie jesteśmy już w stanie zawierzyć choćby jednemu słowu wygłaszanemu przez tego człowieka. Rok temu w jednym z wywiadów prezes Wisły S.A powiedział, że za rok będziemy mieli tylko kłopoty bogactwa. Jak widać aktualnie do kłopotów bogactwa jest nam bardzo daleko, a wszystkie informacje, które docierają do kibiców Białej Gwiazdy raczej wskazują na obranie przez spółkę kursu na bankructwo, niż na wyjście na prostą przez nasz ukochany klub. Niedawno przedstawione przez renomowaną firmę Dellolite raporty z działalności finansowej klubów piłkarskich jasno pokazują, że Wisła pod względem finansowym osiada na mieliźnie i idzie na dno. Dlatego wielce zastanawiające jest to, że Rada Nadzorcza udzieliła poparcia dla działań Jacka Bednarza…’’
Całość do przeczytania na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.




Przygotowania do meczu z Lechem z Brożkiem i Donaldem.





Piłkarze Wisły do niedzielnego pojedynku przygotowują się w bazie treningowej w Myślenicach. Dobrą wiadomością dla kibiców oraz dla sztabu szkoleniowego jest powrót do zajęć Pawła Brożka, co prawda nasz najlepszy snajper nie brał udziału w wewnętrznej gierce, ale trenował z pełnym obciążeniem. Decyzja, co do jego występu ma zapaść w przeciągu kilku dni. Na treningach coraz lepiej prezentuje się Donald Guerrier, który podczas letnich przygotowań leczył kontuzję kostki. Jak zapewnia zawodnik teraz nie ma już śladu po urazie i jest do dyspozycji trenera.




Testy Marcelo, szansa Zająca,

przedłużające się problemy z Jovanoviciem.





Od wtorku z zespołem trenuje brazylijski napastnik Marcelo, który ma kilka dni na przekonanie o swoich umiejętnościach, sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy. Co prawda jego dotychczasowe dokonania nie rzucają nikogo na kolana, ale liczy się przede wszystkim to, że jest to zawodnik darmowy?

Być może szansę na dłuższy występ dostanie Tomasz Zając, który w meczu z Piastem dostał od Franciszka Smudy 30 minut na pokazanie swoich umiejętności. Przyznać trzeba, że na tle całej drużyny młody napastnik zaprezentował się bardzo dobrze. Nie bał się indywidualnych czy niekonwencjonalnych zagrań, pokazywał się partnerom do gry. Brakuje mu jednak jeszcze troszkę tej dojrzałości boiskowej, ale jeżeli regularnie będzie się pojawiał na boisku to i z czasem jej nabierze.

Nadal z zespołem nie trenuje Marko Jovanović, który przechodzi kolejne serie badań po których lekarze mają stwierdzić czy Serb będzie mógł jeszcze zawodowo uprawiać sport. Miejmy nadzieję, że Marko szybko wróci do pełni zdrowia. Po zabiegu jest już Ostoja Stjepanović, którego teraz czeka długa rehabilitacja.







Terminarz III kolejki TM Ekstraklasy:





1 sierpnia (piątek)

18: 00 - Jagiellonia Białystok – Cracovia
20: 30 – Piast Gliwice – Lechia Gdańsk

2 sierpnia (sobota)

18: 00 Korona Kielce – Pogoń Szczecin
20: 30 Legia Warszawa – Górnik Zabrze

3 sierpnia (niedziela)

15: 30 Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
15: 30 Podbeskdzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
18: 00 Lech Poznań – Wisła Kraków

4 sierpnia ( poniedziałek)

18: 00 Górnik Łęczna – GKS Bełchatów

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 02.08.2014 o godz. 09:10.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując