york09 napisał(a):

A jest na kogo głosować? ( może jakaś sugestia)
Przecież PIS i PO to ci sami ludzie różnią się tylko gębami.
|
Głosuj na tych którzy interesują się sprawami Polaków.
Cytat:
Prezes PiS ostrzega premiera. „Sytuacja rolników jest dramatyczna. Konieczne są działania”
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński napisał list do premiera Donalda Tuska. Mówi o zagrożeniu egzystencji tysięcy polskich rolników. Apeluje o stanowcze działania rządu. - Rząd powinien wykorzystać wszelkie instrumenty i mechanizmy, by zapewnić niezbędny poziom opłacalności produkcji rolnej i by uchronić tysiące polskich rolników od bankructwa ich gospodarstw – czytamy.
Rolnicy, sadownicy i ogrodnicy skarżą się, że ceny porzeczek, wiśni, a ostatnio także jabłek spadły nie tylko poniżej kosztów całej produkcji, ale nawet poniżej kosztów zbioru i sprzedaży. Wielu rolników nawet zaniechało zbioru, bo jest on droższy od spodziewanych dochodów ze sprzedaży – nadmienia Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS zaznacza, że taka sytuacja oznacza bankructwo wielu rolników i utratę źródła egzystencji ich rodzin. Podobna sytuacja zaczyna się dziać na rynku zbóż.
Przypomina, że rok temu było podobnie. - Niech pan Premier dopilnuje, żeby sytuacja w tym roku nie powtórzyła – pisze Jarosław Kaczyński odnosząc się do państwowej spółki „Elewarr”, która w tamtym roku skupiła po uczciwych cenach zboże od rolników wykorzystując niewiele ponad 10 procent powierzchni magazynowej.
|
Ale do kogo ja to mówię ...
