Wyświetl pojedynczy post
Dzord
Banita
 
Od: 07.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27712
Stary 29.07.2014, 16:05
york09 napisał(a):Wyświetl post
Rolnik ma wyprodukować tyle ile może sprzedać. Dlaczego państwo ma skupywać nadprodukcję?
Mam znajomego który ma dużą piekarnię. Aby utrzymać się na rynku z w miarę niską ceną sam otworzył sieć sklepów z jego wyrobami omijając pośredników. Nie prosi aby nadprodukcję chleba państwo skupywało.
Jesteś żenujący. Bez auta się luzie obejdą, a bez jedzenia nie bardzo. a co ma państwo ze świnkami zrobić których rolnicy nie mogą sprzedać? gratis oddawać głodnym. Jeżeli rynek nasyci się jakimś wyrobem ceny tego spadają. I to jest wolny rynek.
Wyjaśnij mi proszę dlaczego państwo ma pomagać tylko rolnikom a innym którzy nie mogą swojej produkcji sprzedać nie.
Chleba może sobie upiec mniej, a ogórków rośnie tyle ile rośnie i państwo gdyby chciało to mogło by na nadprodukcji zarabiać, zamiast podnosić podatki. Ogórek za 10 gr/kg nie kosztuje tyle bo nikt go nie chce tylko dlatego, że jest go dużo w danym momencie. Dlaczego państwo oddaje zarobek prywatnym najczęściej obcym przetwórniom? Bo lepiej państwowe przetwórnie sprzedać za czapkę gruszek i nie zawracać sobie głowy, a że rolnik jest dymany to POwsko PSLowskiej bandy nie obchodzi. Dlatego taczki smoła i pierze...

A kto mówi że tylko rolnikom? Było euro budowały POwce drogi i stadiony. Mogli na tym zarobić Polscy budowlańcy? Mogli, wszędzie na świecie zarabiali, ale za oświeconych rządów PO wydano 80 mld, dróg nie ma, a polskie firmy zbankrutowały. Cuda rudego cudaka.

Takich dowodów sabotażowej działalności aktualnej władzy są setki, dlatego kop w dupę to za mało.