emj10 napisał(a):

Z tym nie do końca się zgadzam, gdyż próbujesz porównać kasjerkę z Lidla w Niemczech z kasjerką z Lida w Polsce na zasadzie li wyłącznie parytetu siły nabywczej i wydajności pracy. Podatki w Niemczech również nie są niskie, więc cała ta układanka się wali.
|
Litości.
To gorsze wciskanie kitu niż wsi24
Tak głupio przyznać że za te 1400
BRUTTO euro w Niemczech spokojnie się wyżyje a w Polsce za 1400
BRUTTO można co najwyżej wynająć kawalerkę w Radomiu

http://www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm
1400 brutto = średnio 1000 ojro na rękę.
Wynajem 2 pokojowego mieszkania w Berlinie 500 ojro miesięcznie - info sprzed 2 minut od znajomego
Wynajem 2 pokojowego mieszkania w Krakowie 1200-1500 zł miesięcznie
Policz ile zostaje na życie w Berlinie a ile musisz dorabiać na czarno lub brać od rodziny w Krakowie