Wyświetl pojedynczy post
Dzord
Banita
 
Od: 07.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27701
Stary 29.07.2014, 11:01
york09 napisał(a):Wyświetl post
Dzordzie a jak np zamiast ogórków nikt nie chce aut, to państwo też powinno interwencyjny zakup zrobić aby firma nie zbankrutowała?.
Dzord Kaczor tylko spowoduje, że cen nie będzie mógł ustalać największy plantator czy pośrednicy wedłóg własnego uznania. a dlaczego nie? Cenę ustala producent, a jeżeli nie będą u niego kupować będzie musiał obniżyć cenę bo konkurencja go zniszczy. To samo dotyczy np. usług taki mechanik może sobie nie wiadomo jak wywindować cenę za usługi ale nikt do niego nie pójdzie i tak działa wolny rynek.
Nie po to przeszliśmy z gospodarki planowo-socjalistycznej do gospodarki rynkowej aby Kaczyński ceny ustalał.

Jesteś żenujący. Bez auta się luzie obejdą, a bez jedzenia nie bardzo. Wiem ze komuchy hołdują zasadzie że władza sie zawsze wyżywi, ale to se ne wrati.

Dlatego nie, że wczoraj widziałem, że rolnikowi w skupie za ogórki te małe płacą 60 groszy a w markecie kosztują 3 zł. Duże skupują po 10 gr.

Kto jest producentem? Rolnik. Może ustalić cenę? Nie może, bo dostanie tyle ile płacą w skupie nie więcej. Dlatego nie opowiadaj bajek dla lemingów.

A jakby rolnik chciał sam sprzedawać nie po 3 zł jak w markecie a po 1,5 to mu nie wolno. Żeby się pośrednicy mogli nachapać.

Kaczyński cen nie będzie ustalał, będzie tylko pilnował żeby na ogórkach najwięcej nie zarabiali ci co najmniej robią. Jest oczywiste, że to nie w smak wszelkiej maści kombinatorom i bardzo dobrze.

ps. Wklej może własna gębę poniżej Kaczyńskiego propagandzisto za pińć groszy...