Drozd napisał(a):

|
Co wyjaśniłeś? Z historii mądrzy wyciągają wnioski, a jeden jest taki, że socjalista najbogatszym podatków by nie obniżył, a że w programie nie ma populistycznych hasełek to moim zdaniem duży plus. Jeżeli będzie odpowiednia sytuacja wszystko to czego się domagasz zostanie wdrożone, bo dlaczego nie?
|
Jeśli PiS nie ma zamiaru obniżyć podatkowego uciemiężenia, to nie ma o czym rozmawiać. Ich program nie ma zawiera żadnych konkretów. "uprościmy, poprawimy, zbudujemy, pomożemy, rozwiniemy itp". Ale jak, co i gdzie - nie podane. To jest dla mnie populizm.
Drozd napisał(a):

Jak to dlaczego, bo to nie są jedni i drudzy tylko mali i duzi w związku z czym wymagają różnego traktowania to chyba logiczne. Między innymi przez takie myślenie jak Twoje chłop nie może dziś sprzedać turyście ogórka bo nie ma zarejestrowanej działalności i nie zatrudnia księgowej. Trzeba myśleć, a nie powtarzać wytarte slogany. A gdyby mógł to plantator nie mógłby windować cen zgodnie z własnym widzimisię bo klient poszedłby do chłopa, który ma trzy grządki z jednej zjada sam, a dwie sprzedaje.
Jeżeli pozostaną tylko gospodarstwa większe niż 300 ha to będziemy w czarnej dupie i ja zrobię wszystko żeby do tego nie doszło. Np. nigdy nie zagłosuję na kogoś kto o takim kołchozie marzy.
|
Ależ kto tu mówił o działalności, rejestrowaniu itp. Nikt nie wymaga różnego traktowania, nie wolno forować na wolnym rynku odgórnie jednego typu przedsiębiorcy (małorolnych chłopów). Tak Cię boli to, że ten chłop nie będzie mógł sprzedawać tego ogórka drogo, a nie dostrzegasz, że dzięki plantatorowi tysiąc osób może kupić tego ogórka taniej !