Dzord napisał(a):

|
Możesz wyjaśnić co rozumiesz przez "socjalistyczny pogląd na gospodarkę"? Uważasz, że likwidacja najwyższej stawki podatku przeprowadzona przez PiS jest przejawem tego socjalistycznego poglądu? Bo czegoś tutaj nie rozumiem.
|
I znowu historia. Lata 2005-2007 to już historia. Patrzę w program partii. Nie widzę propozycji likwidacji podatków/zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Nic takiego nie ma. Wyjaśniłem.
Dzord napisał(a):

|
Konserwatywne poglądy implikują określone zachowania również w sferze gospodarczej i nie są drugorzędne tylko decydujące. Dlaczego? Ano ktoś taki będzie dbał o równe szanse na rynku, będzie się starał pomagać kiedy jest trudny okres. Choćby skupując od rolników płody po uczciwych cenach, a sprzedając na przednówku drożej. Liberał czy kogo tam uważasz za przeciwieństwo konserwatysty, ma takie zabiegi w dupie czym powoduje, że na rynku zostają tylko koncerny i gospodarstwa nie mniejsze niż 300 ha. Tak się dzieje w każdym segmencie. Ja uważam, że to droga w ślepy zaułek.
|
Trafiłeś w sedno. Proponujesz wspieranie małych rolników, żeby mieli "równe" szanse z dużymi plantatorami jak mniemam, bo inaczej zostaną wygryzieni. Czy to nie jest zaprzeczenie regułom wolności? Dlaczego chcesz pomagać jednym, a drugim już nie? To nie jest równość, to jest forowanie chłopów małorolnych. Gospodarstwa większe niż 300 ha to przyszłość rolnictwa.