Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27643
Stary 25.07.2014, 17:18
Nie przesadzaj w drugą stronę. Sam trzymam od lat kasę w SKOK-u w znacznej części, ale tylko ze względu na to, że dzięki posiadaniu udziałów można uzyskać wyższe oprocentowanie niż gdziekolwiek indziej na rynku. Co prawda przez ostatnie kilkanaście miesięcy mocno zdezaktualizowało się to, ale dalej SKOK Wołomin dobrze wygląda pod tym względem. Na reklamy w Wiśniewskim i kilkoma innymi aktorami Mariusz Gazda wydał kilka milionów złotych, więc nie muszą obcinać oprocentowania do zera.

Problemy zaczynają się tak naprawdę w momencie gdy pojawił się pierwsze informacje o tym, że kilka SKOK-ów jest niewypłacalnych, a nawet 10 z nich może upaść w przeciągu roku, czy dwóch. Wtedy rozpoczęły się różne szopki, częste zmiany oprocentowania lokat, a finalnie w kwietniu utajniono oprocentowanie dla nowych klientów i wszystko odbywa się teraz via SKOK.
http://moneyafterhours.blogspot.com/...je-lokaty.html

Na domiar złego na wiosnę tego roku doszło do kolejnego zamieszania w SKOK Wołomin, o której już wcześniej pisałem, kiedy zatrzymano przez CBŚ na 3 miesiące wiceprezes kasy pod pretekstem afery korupcyjnej, w której rzekomo zakładano kredyty na słupy.
http://moneyafterhours.blogspot.com/...zenia-byy.html
http://polakcandwa.blogspot.com/2014...dy-strach.html

Zobaczymy jak skończy się to całe zamieszanie. Dużo zależy od prezesa Mariusza Gazdy, który jest mocną personą, ale jeśli nie postąpi rozsądnie i nie postawi na jawność to nie tylko nie uratuje swojego SKOK-u przed większymi problemami, ale też przylgnie na stałe do niego łatka Kasy PiS-u, która od kilku lat krąży i krąży w okolicy, a na domiar złego może narobić kłopotu tysiącom klientów, których cechą wspólną nie jest miłość do jednej jedynej partii.

Także polecam trochę rozsądku i chłodnej głowy przy dyskusjach na temat SKOK-ów, bo nie jest tak pięknie jak to malują.