|
Trochę z innej beczki. Czytam właśnie wywiad Ofensywnych z braćmi Mak. Znalazłem tam informację, której szukałem od przeszło 2 lat, a mianowicie: "Dlaczego nie zostali w Wiśle?". Odpowiedzią nie byłem zdziwiony. Fragment poniżej.
Pyt. Na dalszą grę w Wiśle zabrakło pieniędzy?
Mateusz Mak: Mieliśmy zacząć naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Rano trenowalibyśmy tam, po południu w Wiśle, a mieszkalibyśmy w internacie. Miesięczne utrzymanie kosztowało 700 złotych, nas jest dwóch, więc wychodziło 1400. Rodzice tyle nie mieli, zaproponowali, żeby klub opłacał internat. Dyrektor Bednarz powiedział, że jesteśmy zbyt wątli i nie ma sensu w nas inwestować, bo nie poradzimy sobie w seniorskiej piłce. Dla nas to oznaczało pożegnanie z Wisłą.
|