Wyświetl pojedynczy post
Pablo84
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6681
Stary 22.07.2014, 14:18
Viper napisał(a):Wyświetl post
Art. 73

"Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury."

Po pierwsze nigdzie nie ma mowy o odbieraniu. Po drugie co to znaczy korzystanie z dobra kultury w postaci obejrzenia meczu. Ktoś może obejrzeć go w TV. Skoro to jest takie niezgodne z konstytucją dlaczego nikt nie zaskarżył ustawy do TK?

Jest jeszcze Art. 76

"Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa."

Polska należy też do ONZ, a powszechna deklaracja praw człowieka, zabrania stosowania jakiejkolwiek agresji w tym słownej.
Koleżko, nie jestem konstytucjonalistą, podobnie jak ty nie jesteś autorytetem z dziedziny prawa, więc wkleję ci tutaj parę linków byś sobie poczytał.
Kod:
http://legionisci.com/news/50447_Konstytucja_zapewnia_kibicom_prawo_do_chodzenia_na_mecze.html
Kod:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/798054,tk-kibice-karani-niezgodnie-z-konstytucja.html
Kod:
http://kibicezabezpieczenstwem.pl/
Kod:
http://www.widzewtomy.net/aktualnosci/trybunal-konstytucyjny-kibice-karani-niezgodnie-z-prawem/

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując