Wyświetl pojedynczy post
Ajronek
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: że znowu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6588
Stary 20.07.2014, 10:50
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Taki jeden tu na forum każe mi się dostosować .....


Głębszy temat ...
Ci którzy cokolwiek kumają tematy kibicowskie w Krakowie (a nawet ja) wiedzą że "kibole" w większości nie są żadnymi krwiożerczymi antysemitami a jeśli nawet ktoś ma poglądy "narodowe" to przyśpiewki i hasła z użyciem słowa żyd nie mają podłoża antysemickiego .....
Ale osoby mniej kumate mogą to wszystko różnie odbierać ..... a po co nam zła prasa .. kary i opinia antysemitów
No ale sam niezbyt się zagłębiłeś w temat. Wyzywanie Cracovii od "żydów" wzięło się z czasów międzywojennych, kiedy Cracovia uchodziła za klub kosmopolityczny, zrzeszający różne narodowości (w tym Żydów narodowości polskiej) a Wisła była bardziej jednolita pod tym względem. Wiadomo jaki był klimat w międzywojniu i wystąpienia antyżydowskie z polskiej strony nie były niczym niezwykłym. W związku z tym powtarzane dziś, być może bezrefleksyjnie, hasła z grupy "antyjude" są zdecydowanie antysemickie. Niewiedzą nie można się tłumaczyć ani tym, że Polaków - Żydów już praktycznie w Polsce niema... Takie hasła są niczym innym jak pisanie w prasie amerykańskiej o "polskich obozach zagłady'. Ten sam schemat a my słusznie się o to obruszamy.


W społeczeństwie owiec wolę być... barankiem :sex:
Odpowiedz cytując