Wyświetl pojedynczy post
rozarian
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6210
Stary 16.07.2014, 09:13
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
To co zaczynasz temat?

"Wiem, ale nie powiem". Jak w przedszkolu.
Bo temat jest długi i zawiły, a jest gorąco i mi się za bardzo nie chce polemizować.
Sprawa jest znana.
Podam tylko fakty dla przypomnienia.
Jesienią 1998 roku Wisła wylosowała w 2 rundzie Pucharu UEFA Parmę, która była w tym czasie topową drużyną w Europie. Była wobec tego duża kasa do zarobienia na transmisjach TV.
Wisła współpracowała z UFA Sports przy transmisjach z pucharów (szefem na Polskę był Andrzej Płaczyński vel Kafarski - były oficer SB). Zrobiła się awantura, bo Wisła zamierzała samodzielnie sprzedać ten mecz Włochom, a UFA uważała, że to ona ma być pośrednikiem i oczywiście wziąć swoje.
Do ostatnich minut przed meczem w Krakowie była niepewność, czy mecz w ogóle będzie gdziekolwiek pokazany.
Ostatecznie Wiśle udało się za kilkaset tysięcy dolarów sprzedać mecz włoskiej stacji z pominięciem UFA. Natomiast meczu nie pokazała żadna polska stacja ze strachu przed prawnymi konsekwencjami i groźbami tej firmy. UFA robiła wszystko, by nie dopuścić do transmisji do Włoch.
Potem był mecz i Misiek w akcji, a później kary dla Wisły.
Kary UEFA karami, ale nagonka w polskich mediach była niesamowita. Wychwytywano każdy wyjazd kibiców Wisły i prezentowano w dziennikach arsenał jaki wozili. Kibolami innych klubów zajmowano się raczej marginalnie. Nie było to z pewnością przypadkowe. Po pewnym czasie TVP wyprodukowała film " Nóż w głowie Dino Baggio" reż. Marek Piwowski. Parę lat później wyszło na jaw, że był dawnym TW "Krost". Ostatnio dużo pisano o kulisach jego filmu o sprawie córki marszałka Kerna- "Uprowadzenie Agaty". Przypadkowo wziął się za Wisłę? To tak z grubsza, a niech każdy interpretuje sobie jak chce.
Ostatnio edytowane przez rozarian : 16.07.2014 o godz. 09:24.
Odpowiedz cytując