|
Robienie z Dudki na siłę ŚO to tylko załatanie dziury inną dziurą... Dudka nie nadaje się na ŚO, tak jak Nalepa, bo są zbyt niecierpliwi, nie potrafią wyczekać do końca (idealny przykład to Nalepa z Legią) na sparingach też było widać u Dudki, że gra za wysoko, łamie linię. Ewentualnie (opcja superwszechostateczna) gra na 3 stoperów, Głowę, Dudkę i Czekaja, z jednym DP i ofensywnymi bocznymi (Bury odnajduje się w ofensywie, Sadlok... za mało widziałem, żeby coś powiedzieć), wtedy od biedy można obejść się bez typowych skrzydłowych i grać tym, co mamy najlepsze - środkiem pola. Stilic, Jankowski, Guła, z młodych Lech, Guedes, wtedy nawet Garguła na defensywnym nie będzie problemem, bo kreatywny to on jest (nie jak Chrapek, no ale nie można mieć wszystkiego) a za odbiór będzie odpowiadało 3 stoperów, z czego ucieczka jednego do przodu nie będzie stanowiła problemu. No, ale to gdybanie o niemożliwym
|