Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68389
Stary 13.07.2014, 09:52
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Przychody spadają na łeb, na szyję zgodnie z oczekiwaniami. Mają na to wpływ mniejsze wpływy z Telefoniki, słabsze wyniki sportowe klubu w ostatnich latach i oczywiście konflikt z kibicami, ale nie przeceniajmy tego ostatniego Wisła straciła w porównaniu do poprzedniego sezonu 15 mln. Ile z tego może stanowić spadek przychodów z dnia meczowego z powodu konfliktu, 2, 3 może 4 mln (rok wcześniej cały sezon dał Wiśle 8,8 mln). To oczywiście sporo, tylko, że nawet z kibicami na stadionie sytuacja byłaby dramatyczna. Z resztą przyczyn Bednarz ma niewiele wspólnego. Wszystkie te procesy zostały zapoczątkowane przed jego przybyciem.

W sprawie sponsorów, przypominam, że Wisła nie może znaleźć takowego od 4 lat (totolotka nie traktuję poważnie; nie jest sponsorem strategicznym). Najwyraźniej marka i pozycja naszego klubu jest g. warta dla potencjalnych dobrodziejów, bo nie pchają się do klubu drzwiami i oknami. I nie stanie się atrakcyjna, dopóki nie będzie ogromnego progresu sportowego, czyli kwadratura koła.

Wiem, że Bednarz jest wygodnym chłopcem do bicia, ale naprawdę nie odpowiada za całe zło tego świata.



Na temat Bednarza powyżej. Jest łatwym celem.

Może tego nie wiesz, ale struktura i zależności w Wiśle SA są trochę bardziej skomplikowane, niż sklepie spożywczym, który codziennie mijasz. Wisła ma radę nadzorczą i zarząd. To te osoby:

Krupa Maciej Marek Wiceprezes
Szyngiera Władysław Członek Rady Nadzorczej
Pułkowski Piotr Jan Członek Rady Nadzorczej
Bednarz Jacek Piotr Wiceprezes Zarządu
Czerwiński Tadeusz Członek Rady Nadzorczej
Borkowska, Genowefa Rozalia Członek Rady Nadzorczej
Pawelczyk, Miosław Piotr Członek Rady Nadzorczej
Zgryzek Bartłomiej Jakub Prokurent
Majerska Małgorzata Anna Prokurent
Pilch Ryszard Dariusz Członek Rady Nadzorczej
Forczek Paweł Czesław Prokurent

Jacek Bednarz nie podejmuje swoich decyzji sam. Nie pierdzi nawet sam. W najgorszym razie jest tylko chłopcem na posyłki właściciela, w najlepszym wszystkie decyzje to efekt wspólnej polityki ludzi z tej listy.

Kwestia pensji zawodników wymaga doprecyzowania. 25 mln to suma, którą zapłacono/miano zapłacić w przekroju całego sezonu 2013/2014. Teraz to już niewiele ponad 10 mln.
Bednarz był dobry żeby gasić pożar przez pierwszy rok a w najlepszym razie do podpisania umowy z miastem o korzystanie ze stadionu na nowych dużo korzystniejszych warunkach (czego Basałaj nawet nie próbował robić).
Potem nie miał już żadnych pomysłów.

Jednak w momencie kiedy odwrócił się od kibiców, jedynego aktywa jakie Wisła ma, kiedy napuścił policje i pojechał posmyrać się z Sienkiewiczem (po nagraniach rozmowy z Belką wiemy co to za menda jest) stracił wszystko w moich oczach. Jego rola się skończyła, bo to co miał zaoszczędzić to zaoszczędził, nic więcej tu nie zdziała. Teraz są potrzebne pomysły pro rozwojowe.

BTW
Tak luźno... jako teoria spiskowa
(Myślę że konflikt z kibicami to jakiś deal pomiędzy Cupiałem który trzęsie dupą bo ma sprawę w sądzie o pokaźne kwoty a naszą władzuchną z PO która walczy z "kibolstwem". Ty pogonisz "kiboli" a my za to wpłyniemy na sędziów. A Bednarz to wszystko firmuje. Gdyby się szanował, od razu by podziękował i odszedł)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując