syryls napisał(a):

W tej chwili Legia płaci 2x więcej niż Wisła kiedy miała w składzie Jaliensa, Meliksona, Genkova itd...
Chodzi o zyski a te są pochodzą tylko z C+, kiedy Cupiał dawał pożyczki było wszystko ok, problem powstał kiedy zakręcił kurek.
Jacek nie potrafi znaleźć źródeł dofinansowania, bez tego nie ruszymy
|
Problem polega na tym, że żaden klub w Polsce nie ma takich sponsorów jak Legia. To smutne, ale przed Bednarzem też był z tym zawsze kłopot i nie zanosi się na zmiany, bez względu na to kto będzie prezesem. Najwyraźniej Kraków (klub z Krakowa) nie liczy się biznesowej mapie Polski. A to oznacza, bez fazy grupowej LE i spektakularnych transferów, przychody nie większe niż 20 mln, nawet, jeśli kibice zaczną pojawiać się na stadionie. Zdrowe wydatki na płace przy takich przychodach to maks 12 mln, co z kolei oznacza, że nie zagramy w fazie grupowej LE, bo to za mało, żeby zbudować drużynę, która zdobędzie mistrzostwo (łatwiejsza droga do grupy LE) lub w razie zajęcia 2-3 miejsca będzie w stanie zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Europy.