http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...ubow__Jak.html za koszerną.pl
Kraków 70 lat czekał na mecz żydowskich klubów. Jak było wtedy i teraz [ZDJĘCIA] ak 06.07.2014 , aktualizacja: 06.07.2014 17:16 A A A Drukuj ŻKS Kraków przegrał 3:5 z Makabi Warszawa na boisku Nadwiślana. To był pierwszy od wojny mecz żydowskich drużyn pod Wawelem Ekskluzywne materiały i ciekawostki krakowskim sporcie tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl ť Kilkadziesiąt osób, w tym Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, który rozpoczął spotkanie, zebrało się na boisku przy ul. Koletek (historyczne miejsce, gdzie mecze rozgrywał Makkabi Kraków), by zobaczyć reaktywację piłki nożnej w wydaniu żydowskim w Krakowie. W Międzywojniu działały tu co najmniej trzy kluby. Po II Wojnie Światowej żaden nie wznowił działalności. Stało się to dopiero w 2014 roku. - Za chwilę przekonamy się, kto jest najlepszą drużyną żydowską w Polsce - podkreślał spiker. Na Nadwiślanie ŻKS Kraków - Makabi Warszawa 3:5 Tuż przed godz. 13 w upale, jakiego nie powstydziłby się Izrael, stanęły na przeciwko siebie zespoły ŻKS i Makabi Warszawa. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy po pierwszej tercji (grano 3x20 minut) prowadzili 2:0, ale pozwolili rywalom wyrównać i nawet wyjść na prowadzenie 3:2. Po chwili był remis, ale kolejne trzy strzelili Żydzi ze stolicy.
Kraków 70 lat czekał na mecz żydowskich klubów. Jak było wtedy i teraz
06.07.2014 , aktualizacja: 06.07.2014 17:16
ŻKS Kraków przegrał 3:5 z Makabi Warszawa na boisku Nadwiślana. To był pierwszy od wojny mecz żydowskich drużyn pod Wawelem
Kilkadziesiąt osób, w tym Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, który rozpoczął spotkanie, zebrało się na boisku przy ul. Koletek (historyczne miejsce, gdzie mecze rozgrywał Makkabi Kraków), by zobaczyć reaktywację piłki nożnej w wydaniu żydowskim w Krakowie. W Międzywojniu działały tu co najmniej trzy kluby. Po II Wojnie Światowej żaden nie wznowił działalności. Stało się to dopiero w 2014 roku. - Za chwilę przekonamy się, kto jest najlepszą drużyną żydowską w Polsce - podkreślał spiker.
Na Nadwiślanie ŻKS Kraków - Makabi Warszawa 3:5
Tuż przed godz. 13 w upale, jakiego nie powstydziłby się Izrael, stanęły na przeciwko siebie zespoły ŻKS i Makabi Warszawa. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy po pierwszej tercji (grano 3x20 minut) prowadzili 2:0, ale pozwolili rywalom wyrównać i nawet wyjść na prowadzenie 3:2. Po chwili był remis, ale kolejne trzy strzelili Żydzi ze stolicy.