Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27460
Stary 01.07.2014, 21:14
Oczywiście, że mógłbyś pracować legalnie, ale jednak rynek nie był tak liberalny i otwarty na obcokrajowców z Europy Wschodniej. Do Niemiec od lat 70-tych masowo ściągano Turków i Jugoli. Brytyjczycy ściągali zewsząd tanią siłę roboczą (głównie Azja i Afryka). Natomiast nie miało to nic wspólnego z pracą na takich zasadach na jakich pracują tubylcy.

Coś o tym wiem, bo wujek uciekł do Niemiec na początku lat 80-tych i musiał zaczynać wszystko od początku robiąc studia w Niemczech (żadna nostryfikacja dyplomu nie wchodziła w grę), a imał się różnych zajęć, głównie pracując bez umowy, bądź nielegalnie.