Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68339
Stary 01.07.2014, 12:57
Ja nie wiem o co chodzi z tą dość popularną opinią, jakoby Smuda nie dawał szans młodym. Skąd to się bierze? Popatrzmy na poprzedni sezon. Część z młodych piłkarzy wymiękła już w okresie przygotowawczym (np. Buras). Reszta grała całkiem sporo. Nalepa, Uryga, Czekaj, Szewczyk, Fryc, Kamiński, Klarić - wszyscy ci gracze dostali swoje szanse. Jedni grali więcej inni mniej natomiast śmiało można powiedzieć, że wszyscy grali za dużo ponieważ nie prezentowali oni poziomu godnego nawet naszej mocno przeciętnej Ekstraklasy.

Młody piłkarz będzie grać jeśli będzie wystarczająco dobry. Dlatego nie martwiłbym się na zapas o Tomasza Zająca i spółkę. Wszystko zależy od nich samych. Na szanse zasługują jedynie ci, którzy wyróżniają się w rezerwach czy na treningach, a potem w meczach, w których dostali szanse. Smuda nie jest ślepy i na pewno potrafi poznać dobrego piłkarza i to nie tylko po tym jak chodzi po schodach. Dla przeciętniaków, wiecznych talentów czy zwyczajnych cieniasów, których jedynym atutem jest wiek i bycie wychowankiem nie ma miejsca w klubie najwyższej klasy rozgrywkowej. To jest zawodowa piłka, a nie rozgrywki międzyszkolne.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując