SKWK napisał(a):
(...)
No właśnie a co w tym czasie robił Bednarz? Otóż pech chciał, że również miał napięty grafik i nie mógł pojawić się na żadnym z meczów finałowych. W trakcie pierwszego spotkania przebywał w rodzinnej Warszawie, w której zresztą przebywa co tydzień mając tzw. Długi weekend… Wszak prezes zarabiający 40.000 zł, w okresie letnim pojawia się w klubie jedynie od wtorku do czwartku, zaś w pozostałe dni tygodnia brata się ze swoimi legijnymi przyjaciółmi w warszawskich restauracjach i pubach. W trakcie drugiego spotkania, podczas którego miało dojść do dekoracji piłkarzy (na meczu nie zabrakło wielu oficjeli z PZPN-u z Prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele, Januszem Basałajem oraz Markiem Koźmińskim), nasz prezes wolał pojechać na darmową imprezkę na mazury zorganizowaną przez UFA Sports zabierając ze sobą swoich klakierów z biurem prasowym na czele… Prawdziwym gospodarzem i facetem z klasą po raz kolejny okazał się Prezes rywalki zza błoń – Janusz Filipiak. Podczas meczu prowadził poważne rozmowy na temat szkolenia młodzieży z członkami PZPN-u; na to spotkanie pomimo iż nie miał takiego obowiązku, przeciwstawiając się Tabiszowi wpuścił na lożę zupełnie za darmo wszystkich chętnych rodziców oraz zaproszonych gości naszego klubu. Po srogiej i dotkliwej porażce, przyszedł, pogratulował i podziękował za wspaniałą rywalizację… Bednarz zaś nie pokusił się nawet o wysłanie SMSa do trenera Marca z gratulacjami za tak wspaniały sukces…
Ostatnim zaś drażliwym tematem są sprawy finansowe… Za zwycięstwo juniorzy Wisły otrzymali 100.000 zł, które z formalnego punktu widzenia wpłynąć powinny na rachunek Wisły Kraków S.A. (Akademia Piłkarska utworzona została w styczniu 2014 r., zaś drużyny do rozgrywek zgłoszone zostały w czerwcu ubiegłego roku przez Wisłę S.A.). Pomimo, iż wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem drużyny ponosi TS Wisła Kraków, prezesi spółki zastanawiają się nad podziałem wpływu z PZPN-u. Stanowisko włodarzy Wisły S.A. w tej sprawie pojawiło się we wczorajszym wydaniu Faktu „Bardzo cieszymy się z wygranej w CLJ. Najważniejsza jest radość młodych piłkarzy, kwestie finansowe są na drugim miejscu. Kwestia podziału premii za mistrzostwo Polski zostanie podjęta w najbliższym czasie.”. Zapewne zarówno tych pieniędzy (które mimo iż wpłyną na konto spółki zostaną wydane na inne cele niż szkolenie młodzieży lub też zajmie je komornik) jak i wynikających z zaległości jakie spółka posiada wobec TS Wisła wynikających z umowy o szkoleniu młodzieży, w TS-ie nie zobaczą jeszcze przez długi czas….
|
Cały tekst.
Dajesz, FraMat. Naginaj rzeczywistość.