DP:
Trudniej utrzymać stadion z protestem
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1
Cytat:
|
...roczny koszt utrzymania stadionu szacowany jest na ok. 5 mln zł. Z tego 3 mln zł ZIS ma w związku z umową z Wisłą, która od początku tego roku wynajmuje tylko część powierzchni biurowych i cały stadion, ale na dzień meczów. Na pokrycie kosztów obiektu trzeba jeszcze znaleźć ok. 2 mln zł. Nadal ich źródłem są pieniądze podatników. A miało być inaczej.
|
Cytat:
|
W efekcie protestu średnia frekwencja z ok. 15 tys. widzów spadła do ok. 5 tys. osób na mecz. To odstraszyło kandydatów na operatora stadionu.
|
Cytat:
|
Wiosną ZIS prowadził zaawansowane negocjacje z firmą Trias EE (obecnie Trias VES), która chciała zostać operatorem stadionu. Pod koniec kwietnia ZIS poinformował, że nie doszło do porozumienia. Teraz Trias VES jest zainteresowany powrotem do rozmów.
|
O firmie Trias VES (jak dobrze znalazlem) troche tu:
http://www.trias.pl/firma/o-triasie.html#.U57PttJdVA0
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA