Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27125
Stary 10.06.2014, 13:00
Z cyklu 25 lat wolności: Żeby żyło się nam lepiej! Za wasze pieniądze!

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-...drogowym/tkyk9
http://biznes.onet.pl/praca/tusk-pla...8,1,news-detal

A to z cyklu jak zdławić przedsiębiorczość:

Cytat:
Tusk: Analiza możliwości pozytywnej zmiany dla budżetówki

Będziemy analizowali możliwości pozytywnej zmiany dla pracowników administracji - zapowiedział we wtorek premier Donald Tusk. Dodał, że rząd w tej sprawie kieruję się ostrożnością i nie chce składać obietnic bez pokrycia.
- W najbliższej przyszłości, po przeprowadzeniu analizy, będziemy mogli podejmować jakieś decyzje dotyczące zmian. Na razie zakładamy, że ze względu na to, iż ciągle jesteśmy - mimo zawieszenia - w tej procedurze nadmiernego deficytu, musimy postępować jeszcze ostrożnie. Nie możemy ludziom dawać obietnic, których później nie będzie można zrealizować - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.
Premier Tusk poinformował, że przyjęte we wtorek założenia do budżetu nie są jeszcze projektem ustawy budżetowej na 2015 r., ale założeniami makroekonomicznymi. - Jest kilka ciekawych danych, kilka ciekawych przesłanek. Między innymi zakładamy, że wzrost (gospodarczy) powinien osiągnąć w 2015 r. poziom 3,8 proc, a inflacja powinna lekko przekroczyć 2 proc. - powiedział.
- To co chyba najważniejsze to to, że proponujemy - chyba po raz pierwszy w ostatnich latach - minimalne wynagrodzenie wyższe, niż wynikałoby to z naszego ustawowego zobowiązania - podkreślił. Dodał, że propozycja ta zostanie przekazana Komisji Trójstronnej. [Czyli kolejna podwyżka ZUS-u dla mikroprzedsiębiorców? Teraz to już 1050 zł! Za rok 1100 SUPER!! CIESZMY SIĘ. A jak inflacja? Znowu wzrost cen? Może tak wszystkim podniosą wynagrodzenie o te 70 zł?]
- Chcemy w ten minimalny sposób rozpocząć takie działania, które pozwolą krok po kroku korzystać coraz większej grupie ludzi w Polsce z faktu, że przełamaliśmy zagrożenia kryzysowe - mówił premier.


Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/..._campaign=msie
Oraz 40 tys firm na wyspach
https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
No to niezłe jaja, przeciwnych było raptem 2 posłów na ponad 400. Tak czytam tą nowelizację ustawy i widać, ze przygotowywano ją chyba z myślą o polskich kombatantach wojennych ale dzięki masowym w ostatnich latach rozdawnictwie polskiego obywatelstwa przez MSZ w ambasadzie w Izraelu, dodrukowano sporo nowych "kombatantów".

http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/...file/677_u.pdf
Nie chce dokładać oliwy do ognia, ale no nie oszukujmy się
Kolejny argument, że robią to samo, a kłócą się o bzdety...
Ostatnio edytowane przez palikot : 10.06.2014 o godz. 13:47.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰