Wyświetl pojedynczy post
Grzadq
Senior Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 02.06.2014, 18:56
Wisła Kraków:

faza zasadnicza: 14 041
runda finałowa: 4 835
cały sezon: 12 507

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ia,nId,1435931

Liczmy średnią 10.000 ludzi mniej na każdym meczu, 6 meczów u siebie od czasu rozpoczęcia bojkotu.

Liczmy średnią na mecz bilet ~30 zł (tańszy sektor C + inne sektory droższe). Strata za mecz wyniosłaby ok. 300 000 zł. Za 6 meczów, nielicząc cateringu, ok 2 mln zł. To jest strata stricte finansowa, ja osobiście uważam, że z kibicami na trybunach byłyby puchary (a więc kolejne wpływy do budżetu, może jacyś sponsorzy itp)

Ponieważ nie ten temat (odnośnie JB), nie będę komentował powyższych wyliczeń, jasnym jest że każdy właściciel widząc takie kolumienki finansowe i ogólną atmosferę wokół drużyny, podjąłby właściwą decyzję.
Ostatnio edytowane przez Grzadq : 02.06.2014 o godz. 18:59.
Odpowiedz cytując