Wyświetl pojedynczy post
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 01.06.2014, 21:41
piotek napisał(a):Wyświetl post
Ponoć mieliśmy spadać w tym sezonie...
Z bardzo słabo grającego zespołu rok temu odeszli:
Pareiko
Jaliens
Iliev
Genkov
Kosowski
Sobolewski
Wilk

Na tamten moment pod względem potencjału zespołu faktycznie wyglądało to tragicznie, i słabe były też pierwsze mecze. Trzymała nas tylko świetna obrona, z Głowackim w mega formie, dobrymi Bunozą i Jovanoviciem. Dużo zmieniło przyjście Brożka i Guriera. Wtedy w ofensywnie zaczęło się coś fajnego dziać. W trakcie sezonu doszli jeszcze: Drugi Brożek, Stilić i Dudka.

Koniec końców, mieliśmy skład chyba mocniejszy niż w poprzednim sezonie. Emerytowanych Pareiko, Jaliensa, Ilieva, Kosowskiego oraz nie mającego chęci i motywacji Genkova zastąpili piłkarze świeżsi młodsi, chcący jeszcze coś osiągnąć. Szansę dostała młodzież (Chrapek, Burliga). Pod względem transferów szkoda mi tylko jednego - Sobolewskiego. Gdyby on grał, zamiast takiego Burdeńskiego... Mógł też Kosa zostać na jeszcze pół roku, do momentu przyjścia Stilicia.

Ostatecznie zmiany w składzie pomiędzy sezonami 12/13 a 13/14 i w trakcie sezonu 13/14 należy ocenić tak:
Pareiko -> Miśkiewicz (+)
Jaliens -> Burliga (+)
Iliev -> Guerier (++)
Kosowski -> Sarki (=, ewentualnie +)
Sobolewski -> Stjepanović (--)
Wilk -> Chrapek (+)
Genkov -> Brożek (+++)
Małecki --> Stilić (+++)
Długość ławki rezerwowych ( - - - )


EDIT:
Z drugiej strony zabrakło tak niewiele, aby było dobrze. A konkretnie do podium wystarczył brak karnego dla Lechii w doliczonym czasie gry, i utrzymanie prowadzenia 2-1 z Górnikiem Zabrze.


EDIT 2:
Odchodzą bardzo dobrzy Bunoza i Chrapek. Podziękowałbym też Nalepie, Bieszczadowi i Burdeńskiemu. Należy bezwzględnie przedłużyć kontrakty z Brożkami i Miśkiewiczem. Potrzebujemy:
- zdolnego bramkarza
- obrońcę na lewą stronę, mogącego grać w środku i z boku, dobrego, do grania
- obrońcę na środek/prawą, na ławkę
- dwóch środkowych pomocników
- skrzydłowego/napastnika (takiego 2w1)
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 01.06.2014 o godz. 22:19.
Odpowiedz cytując