Barti napisał(a):

|
nie potrafi wylobbować występu reprezentacji polskich siatkarzy w mistrzostwach świata mając w zanadrzu największą halę w Polsce (wielką sztuką było nie dostać grupy z Polską mając taką halę).
|
yarow napisał(a):

Generalnie, zgoda
ale w tym konkretnym przypadku, kiedy staraliśmy się o MŚ w piłce siatkowej, to czy hala czyżyńska nie była przypadkiem jeszcze tylko pomysłem albo kamieniem węgielnym? (Pytam).
I tak chyba ukłon jest w kierunku Krakowa, bo stworzono dodatkową grupę aby się i tutaj odbyły Mistrzostwa.
|
A nie jest tak, że za prawo organizowania meczy na mistrzostwach się po prostu płaci ? I to konkretne pieniądze. Gdzieś w granicach 10 mln zł. Które miasto da więcej to dostaje lepsze mecze.
Ktoś wspomniał o meczach euroligi. Za wynajęcie hali na mecz płaci się 100 tys. zł.
Policzmy. 100 osób z młyna po 5 zł to 500 zł.
2000 osób po 15 zł to 30000 zł.
To zostaje jeszcze 69500 zł.
A gdzie inne koszty ? Gdzie zysk ?