kerim1906 napisał(a):

Bardzo ciekawe, więc wklejam:
Cytat:
Jest oczywiste że tak wielka liczba głosów nieważnych nie jest przypadkiem. Przy tak prymitywnej formule głosowania to rzecz niemożliwa. Wystarczy przyjrzeć się wynikom opublikowanym przez PKW i widać że coś jest nie tak. Co ? Procent głosów nieważnych w poszczególnych okręgach jest bardzo do siebie zbliżony. Jak mówią Pan Bóg nie buduje pod linijkę. Tymczasem amplituda głosów nieważnych w miastach gdzie wydano kart do głosowania od 400000 do 1.000.000 mieszkańców minimalnie się waha :
- Lubelskie - kart wydanych 411 279 - głosy nieważne 2,87%
- Łódzkie - kart wydanych 483069- głosy nieważne 2,99%
- Małopolskie - kart wydanych 750056 - głosy nieważne 3,13%
- Podkarpackie - kart wydanych 410512 - głosy nieważne 2,98%
- Pomorskie - kart wydanych 472693 - głosów nieważnych 2,82%
- Sląskie - kart wydanych 872659 - głosów nieważnych 2,87%
- Dolnośląskie - kart wydanych 537210 - głosów nieważnych 3,05%
W tak różnych regionach , o tak różnym elektoracie amplituda wahań głosów nieważnych mieści się w przedziale 0,23% !!!
Jeszcze ciekawiej jak poczytamy wyniki w województwach gdzie wydani poniżej 400 000 kart do głosowania.
kujawsko-pomorskie - kart wydano 372408 - głosów nieważnych 3,65%
lubuskie - kart wydano 155939 - głosów nieważnych 3,64%
opolskie - kart wydano 147035 - głosów nieważnych 3,84%
świętokrzyskie - kart wydano 219265 - głosów nieważnych 3,64%
warmińsko-mazurskie - kart wydano 2001283 - głosów nieważnych 3,72%
Tu różnice jeszcze mniejsze bo amplituda wahań mieści się w przedziale 0,20% ! Dlaczego w miastach gdzie wydano kart od 400000 do 1.000.000 w wymienionych województwach jest procent głosów nieważnych powyżej 2,80% ,a tam gdzie wydano kart mniej niż 400 000 ten procent zawsze jest powyżej 3,5% głosów nieważnych. Ta stała proporcja jest niemożliwa do osiągnięcia. Oznaczało by to że mniej więcej taka sama liczba ludzi chodziła oddać głosy nieważne w zależności od liczby wydanych kart. Przyjmując preferencje wyborców wygląda to na manipulację elektroniczną , bo program nie myśli tylko uśrednia, bierze pod uwagę proporcje matematyczne, a nie nastroje.
|