sandomingo napisał(a):

KNP ma przed sobą najważniejsze miesiące, nie mogą sobie pozwolić na odpuszczenie wyborów samorządowych, bo elektorat odpłynie.
Dlatego powinni położyć największy nacisk na budowę struktur lokalnych (trochę kasy z tych 4 euromandatów im wpadnie) oraz promowanie nowych twarzy, tylko nie wiem, czy ego JKM na to pozwoli.
Jeżeli tego nie zrobią, to w 2015 będzie powrót do punktu wyjścia, czyli 2-3%.
|
Kasa zacznie im wpływać dopiero o 1 stycznia 2015, bo wtedy zaczyna się nowa kadencja, a poza tym 4x 50 tysi to na polską politykę są grosze. Potrzeba kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, aby działać w miarę sprawnie. Komitety samorządowe potrafią zebrać i wydać od 0,5 mln do 1 mln zł na kampanię, więc partia ogólnopolska musi mieć kilka razy tyle.