Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 15.05.2014, 11:12
Kroq napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli chodzi o porządek pojałtański pisałem wyraźnie co w nim mi nie pasuje – zresztą nie mam na myśli tylko Polski. Chodzi o to ,że wschodnia granica Polski ale również Finlandii czy Rumunii została ustalona w 23 VIII 1939 a porządek jałtański tą granice przypieczętował i tego zaakceptować nam Polakom aż nie wypada. Besarabia na przykład zamiast rumuńska jest pseudo krajem Mołdawią i do tego z dołączonym sztucznie Naddniestrzem. Polska w teorii była w obozie zwycięzców więc Ziemie Odzyskane można traktować jako zdobycz na wrogu.
Niemcy tez bardzo chętnie zakwestionowali by porządek pojałtański. Nawet goraco by Cie poparli w tym temacie, tylko na pewno nie zgodzili by się na Twoją teorię . Bo to raczej wyglada na wałęsowskie,"jestem za a nawet przeciw" w kwestii pojałtańskich granic.
Odpowiedz cytując