No niestety wygląda na to, że ktoś tym szybom pomógł najwyraźniej i przyczyn uszkodzenia nie doszukiwał bym się w pracy konstrukcji. Mogliśmy pociągnąc temat dalej, strzelić kilka fachowych ekspertyz, z których wynika że jedna ze ścianek szczelinowych pod trybuną, odpowiadająca za stabilność konstrukcji sie skruszyła i trybyna zaczyna się przechylać. Zaraz by ktoś podłapał i mielibyśmy znów głośno o Stadionie Miejskim im. H. Reymana
A na poważnie wartało by zabezpieczyć część szyb przed działaniem... można by przy okazji zadbać o poprawę estetyki betonowej konstrukcji. Taka mnie myśl naszła, że gdyby tak ktoś 10 lat temu ruszył głową a nie dupą, za darmo można było uzyskać jakąkolwiek formę. Nie mówie tu o stosowaniu paneli, gdyż jak wiadomo niektórych nogi i ręce swędzą na tyle, że mogły by one wyglądać tak jak te pod RDA. Ale stosując prosty zabieg, matryce szalunkowe, można beton formować jak sie chce:
Beton jedynie szyby nie potrafii imitować
