rav napisał(a):

Kot, może jestem nadmiernym optymistą (w porównaniu z Twoim postem), ale stosując strategię "nie będzie niczego" zastosowaną przy okazji okapników dachowych miasto zapewne wyjmie wszystkie szyby i tyle. Być może wstawi za to płyty paździerzowe. W efekcie stadion będzie wyglądał z zewnątrz jeszcze bardziej obskurnie, będzie niszczał dzięki zacinającemu deszczowi, ale nie zostanie zamknięty i wyprowadzka do Sosnowca nam nie grozi. Przynajmniej nie z tego powodu.
MatMario, ciężko to porównywać. W galerii były to szklane elementy elewacji, nie pękały szyby tylko pojawił się problem z konstrukcją, na jakiej zostały zamontowane. Słyszałeś o biurowcu, w którym po 3 latach pękają szyby?
|
Jestem budowlanym laikiem ale większość współczesnych biurowców ma chyba szklaną elewację niejako na zewnątrz konstrukcji budynku, więc "praca" szkieletu nie wpływa aż tak bardzo na pękanie okien? W przypadku naszego stadionu okna są wciśnięte między żelbetowe, "nośne" elementy konstrukcji. W budynkach gdzie ściany są cegły czy z wielkiej płyty - niewielkie okna mogą nie dostawać takiego nacisku bo ten mogą przejmować częściowo cegły, płyty czy choćby elastyczne plastikowe ramy okienne - stąd pęknięcia ścian a nie okien w nowych blokach. Na stadionie nie mamy ścian, tylko jedno wielkie okno, które nie stawi takiego oporu jak wielka płyta czy cegły. Co ma pęknąć niech pęknie w czasie bojkotu, przynajmniej nic nie spadnie na tłum kibiców.
Pytanie do świadków czy pęknięcia są rozłożone równomiernie na długości trybuny, czy skupione wokół jednej jej części?