Wyświetl pojedynczy post
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 10.05.2014, 11:11
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
... czy według Ciebie tego typu informacja nie jest manipulacją dla idiotów? Przecież do worka "dilerzy, mordercy i bandyci" można na dobrą sprawę każdego wrzucić.
Owszem można wrzucić, ale akurat panuje w Polsce moda na zwalczanie stadionowego bandytyzmu, więc cokolwiek by się nie stało, podpina się to pod "kibolski światek". Dziwi mnie jedynie fakt, że nikt w mass mediach nie podał że "Dziś została skazana wyrodna matka zamordowanej Madzi, Katarzyna Waśniewska, fanka Zaglębia Sosnowiec", albo "Dziś, po 25 latach więzienia został wypuszczony bandyta Mariusz Trynkiewicz, kibic Concordii Piotrków Trybunalski". Dziś kolego pisze się to co na górze jest wygodne. Dlaczego nigdzie nie pisano o zmianie ustawy "Lasy Państwowe", nigdzie nie pisano o druku 1066, dlaczego nie mówi się o tym że Unia zabrania palenia PGE swoim własnym węglem, gdyż jest nazbyt zasiarczony? Dlaczego nie mówi się o tym że do Unii więcej wpłacamy, aniżeli z niej pobieramy? Dlaczego nikt głośno nie mówi o długu publicznym? Dlaczego nikt nie mówi o tym, że Obligacje Skarbowe rokrocznie pogrążają nasze Państwo? Dlaczego Państwo w biały dzień, na oczach 15 milionów ludzi zapierd_la im życiowy dorobek biorąc kasę z OFE do ZUS, a ludzie jak woły patrzą na to z pokorą? Niebawem będziesz płacił nie tylko za autostrady, ale i za wejście do lasu, będą Cie jeb_li z każdej strony w rogi, puszczą Cie z torbami na starość, Twoja ojczyzna stanie na skraju bankructwa, a i tak nie podskoczysz bo dziś w Twoim kraju może Ci wpieprzyć na ulicy niemiecki funkcjonariusz, zapewne turas, muzułmamin. I właśnie po to pisze się w gazetach o tym, że "krowa Józefa Z. z Zębrzyc, kibica Wisły, narobiła pod remizą - Józef jednak odmówił posprzątania po niej" żeby gawiedź miała co czytać i czym się podniecać. Zresztą dziś już nie ma co czytać... tak jak i oglądać, bo wszędobylskie śpiewanie, tańczenie i gotowanie, człowieka na poziomie doprowadza do szewskiej pasji. Wmawia się ludziom, że jesteśmy narodem muzykalnym, roztańczonym... może i jest ale jak się napije i myslenie się wyłącza. Dziś w dobie pokolenia konsumenckiego szczytem marzeń i ambicji jest posiadane nowego tableta, plazmy, laptopa, dostępu do internetu i 21 kanałów w TV, możność zwiedzania Europy zachodniej kilkuletnim niemieckim VW... ot tacy "obywatele świata". Nie zastanawia się taki dlaczego na dowodzie, paszporcie na pierwszym miejscu jest Unia Europejska, a Rzeczpospolita Polska gdzieś niżej małym druczkiem. Niebawem Rzeczpospolita Polska zniknie zupełnie i nie będzie już Polaków, a będą Unici. Po to własnie robi sie manipulacje i pisze o tym co na górze wygodne, bo ludzie łykają co im się pod nos podstawia. Dziś media są związane z górą, więc zamiast głosić, że Państwo kradnie, że administracja puchnie z dnia na dzień, że dług rośnie, że dopłacamy do UE, że za 15 lat ZUS i tak nie będzie wypłacalny - pisze się że "Zbigniew Zamachowski i Monika Richardson się kochają!" - niby fajnie, ale spójrzmy na to z innej strony. Zbychu dojebał żonie rogi i zostawił ją z dziecmi. Dziś się pokazuje, że najważniejsza jest wygoda, nie liczą się kanony, to że kiedyś składał przysięgę. Dziś rozwody są na topie, w sumie nawet statystycznie jest więcej niż ślubów. Taka moda przyszła z zachodu... tak samo jak i pedałowanie. Kiedyś Bóg, honor, ojczyzna... dziś w Boga wierzą nieliczni, z honorem każdy wie jak jest w swoim towarzystwie, a ojczyzna - dziś mało kto zna słowa drugiej zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"... a to że ma aż 4 zwrotki szokuje większość. Z nikogo nie robię idioty, tymbardziej z siebie nie mam zamiaru, ale trzeba jakoś wyładować napięcie po 0:5
Ostatnio edytowane przez Matejas_ : 10.05.2014 o godz. 11:29.
Odpowiedz cytując