Wyświetl pojedynczy post
Savik
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2371
Stary 10.05.2014, 08:04
Viper napisał(a):Wyświetl post
^^ Jeżeli Państwo domaga się od Telefoniki 50 mln złotych to istnieje niestety możliwość zablokowania tych środków na kontach bez prawomocnego wyroku. Już nie jedna taka sytuacja była, że ktoś niby nie zapłacił podatku, wchodził urząd i blokował środki, firma traciła płynność i padała a po kilku latach sąd przyzwał racje przedsiębiorcy. Zablokowanie 50 milionów spokojnie może zachwiać płynność finansową takiej spółki jak telefonika i generować przy tym nowe długi.
Dokładnie chodzi nie o zablokowanie na kontach tylko spółka musi zawiązać rezerwę celową - na kwotę potencjalnych roszczeń. Skutkuje to tym, że ta kwota jest wykazywana jako zobowiązanie po stronie pasywów spółki, co skutkuje obniżeniem jej ratingu finansowego przez banki. To z kolei może prowadzi do wzrostu kosztów kredytów obrotowych i generalnie z dostępem do finansowania. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że jakiś czas temu TF miała problem z bankami (zawarła ugodę) to mamy odpowiedź dlaczego taka a nie inna jest sytuacja.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując