Wyświetl pojedynczy post
sambo
dziarski chłop
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26563
Stary 07.05.2014, 21:53
emjot - wydaje mi się, że patrzysz na akcję z PISem przez pryzmat swojej miejscowości a to nie jest problem PISu i Sasina, tylko problem partyjniactwa w Polsce.

Ja to obserwuję na tle samorządów w Małopolsce i niestety sprawa wygląda tak, że im większa miejscowość i im wyższy samorząd, tym mniej jest samorządu właśnie a więcej centralizmu i partyjniactwa.

Mogę przywoływać podobne schematy jakie przedstawiasz w stosunku do PO.

Im więcej oddolnych inicjatyw typu stowarzyszenia, tym więcej myślenia terytorialnego i mniej globalnego partyjniactwa, tylko, że do tego się muszą przekonać mieszkańcy i przejść z myślenia plemion PO, PIS, PSL na myślenie swojego podwórka - to jest trudna sztuka
Ostatnio edytowane przez sambo : 07.05.2014 o godz. 21:55.
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43