Kroq napisał(a):

|
No więc tu sytuacja może się różnić troszkę. Zakładamy Twoje prognozy czyli PIS-33% PO-26% SLD-12% a KNP 8%. Jak słusznie zauważyłeś inne partie nie koniecznie muszą wejść do sejmu. W przypadku gdyby tylko te cztery partie dostały się do sejmu przy tych założeniach (KNP-8% i PIS-33%) koalicja taka ma 238 głosów jest większość. Warunkiem jest tylko to by PSL nie wszedł do Sejmu i KNP dostało około 7-8% + zwycięstwo PISu ok 33%. Zwróć uwagę jak liczone są miejsca w naszym sejmie. Jeżeli zechcesz wrzucę drobną symulację w excelu.
|
Możemy robić różne kalkulacje ale realnie patrząc żaden poważny sondaż nie daje KNP więcej niz 5% i bardzo rzadko przewaga PIS nad PO jest aż 6 procent. Zgadzam się że do UE może tak PIS jaki KNP uzyskać więcej ale gra jest o Sejm a nie o UE a tu proporcje będę mniej korzystne. Do tego to że PSL nie wejdzie jest malo prawdopodobne bo wystarczą urzędnicy których obsadzili z rodzinami + strażacy z rodzinami i juz są na granicy progu.
Reasumując ryzyko przegranej przez partie prawicowe jest zbyt duże- gdyż wygrana koalicji PO+SLD to kompletny paraliż ideii rozwoju Polski jako kraju samorządnego i samostanowiacego na nastepne 4 lata o komuchach już nie mówiąc. Każdy zrobi jak chce ale trzeba było być na wczorajszym spotkaniu Wiślackich patriotów z 88 letnim por.Szaconiem ps.Czorny żołnierza NOW,AK i WIN - zdeklarowanego narodowca -choćby dla ostatniego zdania które wyraził " u nas w oddziale byli narodowcy,ludowcy i socjaliści i wszyscy mieli dobro Polski w sercu i bolą mnie podziały które są dzisiaj u polskich patriotów bo wykorzystują je wrogowie naszej ojczyzny- nie o taką Polskę walczyłem"